شرکت توسعه اندیشان اطلس (توانا)

شرکت توسعه اندیشان اطلس
شرکت توسعه اندیشان اطلس ( توانا ) فعالیت خود را از سال 1386 در تهران با هدف افزایش توان تولید در سطح منطقه، صادرات همکاری و تعامل با شرکت های معتبر دانش بنیان داخلی را با بررسی نیاز داخل کشور و تحقیقات تحقیقات گسترده علمی و صنعتی به منظور انجام وظیفه اجتماعی در کاهش آلودگی هوا و صرفه جویی در سوخت خودرو را سرلوحه کار خود قرار دهد تا سهم بزرگی از پروژه ملی کشور به نام تبدیل خودروهای بنزینی به دوگانه سوز را از آن خود کند. شرکت توانا با بهره گیری از نیروهای مجرب و کارآزموده در همه حوزه های فنی و مهندسی ، گاز و اتان ، متالوژی و کلیه تخصص های مرتبط با حوزه NGV توانسته است تحول بزرگی در حوزه انتقال گاز ، هوای فشرده و صنایع مرتبط ایجاد نماید . این شرکت از پیشرفت علم و تکنولوژی غافل نشده و به عنوان یک شرکت دانش بنیان ثبت گردیده و در حال توسعه علوم و فنون حوزه NGV می باشد.

این شرکت دارای دو کارخانه تولیدی مخازن CNG در تایپ های مختلف 1 و 2 می باشد. از مهمترین کارخانه های تولیدی این شرکت کارخانه تولید مخازن پرفشار کاوش در قزوین با ظرفیت تولید 200.000 انواع مخزن در سال و کارخانه تولید مخازن CNG پرشیا در تهران با ظرفیت تولید 100.000 انواع مخزن در سال می باشد که طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی و بهره برداری این کارخانجات با تکیه بر علم روز ، پرسنل مجرب و کارامد و تلاش شبانه روزی متخصصین این حوزه میسر شده است.
این شرکت ، توسعه همه جانبه و مداوم را از الزامات اصلی پیشرفت و بقا خود می داند و در تلاش است تا سال 1405 به چشم انداز خود یعنی تبدیل به تولیدکننده، تبدیل کننده و تامین کننده پیشرو در صنعت حمل و نقل گازسوز NGV دست یابد .
 

چشم انداز

ماموریت

• طراحی انواع مخازن تحت فشار در صنعت CNG
• تولید انواع مخازن تحت فشار CNG،
• کرایوژنیک، جانبوتیوب، لوکوموتیو، اتوبوسی
• تولید انواع تجهیزات با کاربری در صنعت CNG
• تبدیل مصرف سوخت انواع وسایل حمل و نقل جاده ای و ریلی
• توسعه و تامین زیرساخت های مصرف انرژی سوخت جایگزین ( از فسیلی به گاز و گاز به مایع )
• انجام پروژه های صنعتی ملی

 

محصولات

مخازن نوع 2 / نوع 2 / اتوبوسی
این مخازن با نام های مخازن نیمه کامپوزیت، کمرپیچ یا مخزن نوع 2 شناخته می شوند. در تولید این مخازن از یک مخزن فولادی به عنوان لایه داخلی استفاده شده است و قسمت استوانه ای این مخازن با الیاف کربن آغشته به رزین پیچیده شده است. با توجه به کاربرد این مخازن بر روی اتوبوس این محصول با عنوان مخازن اتوبوسی نیز شناخته می شوند. به علت استفاده از الیاف کربن در تولید این محصول، وزن این مخازن تا 30 درصد نسبت به مخازن تمام فولادی کاهش پیدا کرده است. شرکت توانا اولین تولید کننده این نوع مخازن در کشور می باشد.

مخازن نوع3 / PCP / تفنگ های پینت بالی

تفنگ های بادی (PCP (Pre Charged Pneumatic با فشار هوا کار می کنند و برای تهیه فشار هوا می توان از تلمبه، مخازن فولادی یا مخازن کامپوزیتی استفاده کرد. این دسته از محصولات شرکت توانا در گروه مخازن کامپوزیتی نوع 3 (لاینر فلزی و تمام کامپوزیت) قرار دارد و دارای لایه داخلی (لاینر) از جنس فلز که عمدتا آلومینیوم 6061 است و با الیاف کربن به صورت تمام پیچ تقویت می شوند و حدود 50 درصد از مخازن نوع یک (تمام فلزی) وزن کمتری دارند. این مخازن در احجام گوناگون بسته به کاربرد و نیاز سفارش دهنده قابل سفارش است. این مخازن با توجه به فشار کاری و ایمنی بالا دارای کاربردهای گوناگونی است که می توان از آنها در اسلحه های شکاری، پینتبالی و پلیس یا به عنوان مخازن تنفسی فرار در اتمسفرهای آلوده مانند آتش نشان ها، چاه های نفتی یا در قایق های نجات به عنوان مخزن تنفسی

مخزن / مخزن ذخیره LPG
گاز ال پی جی (liquefied petroleum gas) به دو گاز هیدروکربنی بوتان و پروپان یا ترکیبی از این دو گاز گفته می شود که با نام گاز مایع نیز شناخته می شود. گاز ال پی جی بیشتر برای مصارف خانگی ( گرمایشی پخت و پز) و صنایع کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. ارزش حرارتی این گاز برابر 46.1 مگاژول/کیلوگرم است. این گاز در زمان تولید کاملا بی رنگ و بی بو است اما برای ایمنی بیشتر به آن ترکیبات گوگرد دار به نام مرکاپتان اضافه می گردد.

 


 

اطلاعات تماس:

آدرس: انتهای اتوبان شهید بابایی شرق، ابتدی اتوبان یاسینی جنوب، اولین لاین کندرو، پلاک 114، شرکت توسعه اندیشان اطلس (توانا)
تلفن تماس: 77009030-021
وب سایت: www.tavana-grp.com
ایمیل: info@tavana-grp.com